Szívtranszplantációra felkészítés

A szívtranszplantáció komoly fizikai és érzelmi kihívásokkal jár, amely nagyfokú szorongáshoz, bizonytalansághoz, félelemhez, egymásnak ellentmondó érzelmi reakciókhoz vezethet. Kutatások szerint szívátültetés előtti időszakban a fokozódó testi tünetek mellett gyakori a szorongás, depresszió, pánikrosszullétek és a társas elszigetelődés. A szívtranszplantációra való pszichológiai felkészítés és gondozás kiemelkedő fontossággal bír a betegek számára. Célja, hogy kezelje és megelőzze ezeket az állapotokat, támogassa a betegeket az érzelmi és pszichoszociális nehézségek kezelésében, valamint felkészítse őket az új élethelyzetre.

A felkészítés önkéntes alapon történik, és minden intézetünkben gondozott beteg számára térítésmentesen elérhető.
A folyamat általában egy előzetes állapotfelméréssel kezdődik, amely segít a szakembernek személyre szabott terápiás tervet kialakítani. Az alkalmak során a betegek fontos információkat, szakszerű pszichológiai támogatást kapnak, emellett olyan témák kerülnek központba, mint az érzelmi reakciók szabályozása, a stressz kezelése, a támogató kapcsolatok kialakítása, az életmódváltás és az új élethelyzethez való alkalmazkodás. A várakozási időszakban a betegek pszichés állapotát figyelemmel kísérjük, és kontroll alkalmakat egyeztetünk.

Azt javasoljuk, hogy vegyen aktív részt a folyamatban már a transzplantáció előtt, és kérje pszichológusaink segítségét a felkészüléshez. Jelentkezzen a felnottpszichologia@gokvi.hu e-mail címen egy rövid bemutatkozással és a jelentkezés okának rövid leírásával.